עשרת ימי תודה | פנים

עשרת ימי תודה

Date: 
Sunday, April 23, 2017
Organisation: 
בית פרת - מדרשה ישראלית
מיזם יפיפה מבית היוצר של עין פרת - המדרשה באלון

היוזמה שהחלה לפני כחמש שנים בקהילת הבוגרים של 'עין-פרת המדרשה באלון' הפכה היום כבר להיות מסורת עם פרקטיקות חדשות שמתקיימת בעשרות קהילות וגופים חינוכיים. 

בעשרת הימים בין יום השואה ליום העצמאות, הימים הלאומיים, ניתן לראות מאות לוחות תודה ברחבי הארץ, דוחות תודה מחולקים על מכוניות של נהגים שחונים כחוק, גלויות תודה נשלחות בדואר לקרובים, תנועות הנוער ובתי הספר עוסקים במושג 'התודה' ובקהילות, דואגים לחגוג ולהודות לפעילים, לפעילות ולבעלי התפקידים.

שיתופי הפעולה סביב היוזמה אינם דבר חדש, כבר מספר שנים שמציינים את שבתודה, כשבת המכינה  ליום העצמאות וארגוני ההתחדשות לוקחים חלק פעיל, אבל השנה, אפשר היה לראות חשיפה והיענות גדולה. זה התחיל ביום הכשרה מיוחד, אליו הוזמנו כל מובילי ארגוני פנים, והגיעו אליו לא פחות מ- 70 משתתפים, זה המשיך בשליחת חומרים והשתלמות לרכזות ורכזי קהילות של מרק"ם וניצנים, מעגל חשיבה בהשתלמות של מאות מורים בתכנית בארי מבית הרטמן, ועוד בהמשך יתקיים מפגש מיוחד שמיועד למובילי ארגונים ברשות הרבים.

 מעבר לכך התקיימו פגישות לסיעור מוחות והעלאת רעיונות ושיתופי פעולה עם ארגונים רבים, ביניהם בית תפילה ישראלי בתל אביב, החברה למתנ"סים, מיכל ברמן מנכ"לית פנים ועוד מיני אנשים ונשים שהחליטו לחדש ולצקת תוכן ומשמעות חדשה, ליצור תהודה של תודה ביום העצמאות.

רוצות ורוצים גם? עוד לא מאוחר להצטרף. כנסו לאתר שלנו 'עשרת ימי תודה'  וקחו ממנו מכל הבא ליד, שלל רעיונות וכלים להעמקה במושג התודה. בשנים האחרונות ישבנו וכתבנו מערכי שיעור, אסופות לימוד, יצרנו טקסים, מתודות הפעלה ותכנים דיגיטליים מותאמים לקהלים שונים. וגם, עוד ניתן לרכוש לוחות תודה ולקשט את המרחבים הציבוריים בתכנים חיוביים ופרגון, לקראת יום ההולדת של ה-69 של המדינה.

 

More article

הארגונים שלנו