חתונה שווה | פנים

חתונה שווה

Date: 
Thursday, April 6, 2017
Organisation: 
התנועה המסורתית
שלושה ארגונים חוברים לטובת הנגשה של מוסד הנישואין תחת כותרת אחת - חתונה שווה
חתונה שווה

חתונה שווה הינו קמפיין של שלושה ארגונים שעוסקים בחתונות שבאות להתמודד עם אתגר החתונה היהודית המסורתית. היום כבר אפשר לומר כי החתונה היהודית המסורתית אינה שוויונית, ויש אנשים שמרגישים שלא בנוח איתה. שלושה ארגונים חברו יחדיו למען קידום נושא החתונה השוויונית מתוך הבנת החשיבות של היהדות והמסורת וגם מתוך הערכים המודרניים העכשוויים שיוצרים אתגר חדש – לכן נולדו פתרונות כמו היוזמה החדשה של חתונה שווה.
חתונה שווה נותנת הזדמנות לאלפי זוגות חילוניים ודתיים לבחור להתחתן בטקס חתונה מסורתי-שוויוני מחוץ לכותלי הרבנות. הסיבות לכך מגוונות – יש זוגות שמנועים להתחתן ברבנות, ויש זוגות הבוחרים להתחתן בטקס חתונה המשקף את המסורת ומשלב ערכים הומניסטים – ממש כפי שהם חיים את חייהם.
היום תחום זה בפריחה מאחר והמציאות בשטח מראה כי יותר ויותר זוגות מחפשים את דרך כמו חתונה שווה, חלק מחוסר ברירה כפסולי חיתון (למרות שהיו רוצים להתחתן בדרך של מיינסטרים, ברבנות) וחוקי מדינה שלא מאפשרים זאת. וחלק מתוך בחירה של ערכים של שוויון והדדיות בזוגיות שנבנית.
"הקמפיין של שלושה ארגונים אלו – התנועה המסורתית, התנועה הרפורמית ותנועת ישראל חופשית – שלושה ארגונים חזקים שיצרו קמפיין שלא רק חזק מבחינת המסרים שלו, יש בו משהו מבריק" אומרת מנכ"לית פנים. "בחיבור הזה, חתונה שווה, הארגונים זיהו את האינטרס המשותף והבינו איך ביחד הם יוצרים מכפלת כח. וזה מה שאנו ב'פנים' עושים בהקשרים שונים. בדרך כלל אנו ב'פנים' מייצרים שיתופי פעולה רוחביים ורחבים של יותר ארגונים כמו פסטיבל הקהל שמאגד יותר משלושים ארגונים תחת קורת גג אחד. לחילופין כמו שולחנות עגולים שם אנו מקבצים 10-15 ארגונים. אני מאוד אוהבת את הכיוון הזה של חתונה שווה, ומברכת שזה קורה כבר בשטח. פנים פה כדי לעודד ולהצמיח עוד ועוד יוזמות כאלה".

More article

הארגונים שלנו