א.ד גורדון - תורת חיים | פנים

א.ד גורדון - תורת חיים

תורתו יונקת באופן שורשי ועמוק ממקורות ישראל, ומהווה קריאה נוקבת ומעוררת להתחדשות בכל רובדי החיים – התחדשות אישית, לאומית, ואנושית-קוסמית. זהו אוצר מופלא וכמעט לא-מוכר של מחשבה מקורית, עשירה ומורכבת. קול קיומי עז ששואל על גילוי ה'אני' וחינוך עצמי, על תחיית העם בארץ ומשמעותה, על תיקון אדם ועולם.

"שאלה גדולה שאלתני, שאלת חיים, – ואתה אומר: אולי יש לי בעניין זה דברים אחדים להגיד לך! … שאל את עצמך, רק העמד את השאלה כהלכה, – ומצוא תמצא את התשובה." (גורדון, מכתב לבנימין קוצ'רבסקי)

בבית המדרש נשאל את שאלות-החיים שלנו ונברר אותן ביחד בעזרת גורדון. נבקש ללמוד מדבריו ומאישיותו כמורה לחיים, המחבר ראייה גדולה ועמוקה עם נגיעה בפרטי פרטים ממשיים.

מהלך הלימוד לאורך השנה ייבנה בהשתתפות פעילה של חברי הקבוצה, שמביאים מעולמם, מנסיון החיים ותחומי העניין שלהם, סביב נושאים המעסיקים אותם. לדוגמה: יצירה ועבודה, מוות, היחס לטבע, הארץ, התפתחות פנימית, יחסים וקהילה; בדיאלוג בין גורדון ובין הוגים ויוצרים אחרים ובינינו.

הקבוצה מזמינה אתכם להצטרף; לחפש דרכים חדשות; לבנות את בית המדרש כמרחב של למידה הדדית, של צמיחה אישית וקבוצתית, של 'עבודת חיים' – בתוכנו ובעולם.

למעוניינים – יש להתקשר לשיחת היכרות ותיאום ציפיות

לפרטים: נעמה שקד  0528522528 naamashaked@gmail.com

 

מדברי המשתתפים בשנים הקודמות:

  • הלימוד מעורר בי צורך בחשיבה מעמיקה בשאלות הזהות, על ערכים מרכזיים שלי ואיך אני מיישם אותם בחיי.

  • לצד המקורות ואולי בשווה להם עומדים חברי הקבוצה שלנו, איש איש ועולמו. כל אחד מביא את אישיותו ומחשבותיו ויש לכך הרבה מקום בקבוצה.

  • לא קל לי להתעמק בטקסטים 'כבדים' ומורכבים כל כך אבל אני מרגישה שנעים לי להשקיע בכך ושיש שכר רב לפעולתי-לפעולתנו.

 

ירושלים
elul@elul.org.il 02-5619436
בית מדרש בירושלים
תאריך פתיחה: 
16.10.2017 עד 23.7.2018
שעה\זמן: 
2017 -
19:00 עד 22:00
משך: 
30 שיעורים
מנחה: 
נעמה שקד
עלות: 
1700
מוכר לגמול: 
לא מוכר
כוללת לינה: 
לא כולל לינה
בית מדרש אלול

הארגונים שלנו